RKS_mi

Lajme

Edhe Qipro me propagandë kundër Kosovës, kërkesë BE-së të diskutohet për...

Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian do të shqyrtojnë kërkesën e Qipros për të diskutuar për bllokadën e dialogut në mes të Kosovës e Serbisë. 28...
IMG-c0b5d818a6c1246da28fb9b1663a2665-V

Ekonomia

Bosnja kërkon përjashtimin e Kosovës nga CEFTA

Mirko Sharoviq ka thënë se mund të kërkojnë përjashtimin e Kosovës nga CEFTA, pas vendimit për taksë prej 100 për qind naj...

Problemet me rrymë, Haradinaj shikon nga afër komplekset prodhuese të KEK-ut

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po zhvillon një vizitë pune në Korporatën Energjetike të Kosovës. Kjo vizitë e Haradinajt në KEK vjen në kohën kur...

Magazina

Kjo vajzë ia ‘rrëmbeu’ zemrën Flori Mumajesit

Pas suksesit që pati, të shumtë janë ata që kanë filluar të realizojnë covera me këngën ‘’Plas’’. Nuk është e vetmja Elhaida Dani ajo e...

Shëndetësia

Ismaili: Ndalëm korrupsionin në blerjen e barnave, shpëtuam mbi 6 milionë...

Gjatë kësaj konference, ministri Ismaili ka bërë publike dëshmi të cilat tregojnë se për shumë vite janë blerë barna me çmime shumëfish...
Rezonanca_Finale2

Rajoni & Bota

Fuqia e SHBA-së, mund të luftojë kundër krejt planetit e vetme – dhe prapë...

Çfarë do të ndodhte nëse SHBA do të përballej ushtarakisht me gjithë botën? Jo vetëm rivalët tradicional, por çfarë nëse SHBA-së do...

Suedia përsëri në zgjedhje, nuk arrihet të formohet qeveria e re

Pas dështimit për të formuar qeverinë e re, partitë politike në Suedi do të shkojnë përsëri në zgjedhje. Votuesit suedez do të dalin të dielën...

Studim nga Universiteti i Chicagos: Ndotja e ajrit, vrasësi numër një në botë

Ajri i ndotur ka dalë të jetë më i rrezikshëm për shëndetin se pirja e duhanit, nga dora e parë, thotë studimi nga Indeksi...

Takohen Surroi e Haradinaj, flasin për dialogun me Serbinë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, është takuar sot në zyrën e tij me publicistin, Veton Surroi si dhe me përfaqësuesin e shoqërisë civile, Luan Shllakun. Këtë...

Shkatërrohet dega e fuqishme e “Cosa Nostras” në Itali, arrestohen 46 persona

Është shkatërruar dega e fuqishme e “Cosa Nostras”, në Itali. Mediat italiane shkruajnë se 46 persona janë arrestuar, pasi akuzohen si anëtarë të dyshuar të...

Teknologji

Rrjeti 5G do t’i bëjë smartphonet deri në 300 dollarë më...

Standardi i ri celular është që të bëjnë telefonat e zgjuar edhe më të shtrenjtë se ata tashmë janë, thotë OnePlus. Në vitin e ardhshëm,...

Risia e Galaxy S10 që do t’i mposhtë të gjitha modelet...

Madje nuk mund t’i gjeni as në shumë laptopë. Kështu, me risinë e re, prurja e re e kompanisë koreano-jugore mund t’i lërë pas iPhone-t...