Lajme

Prokurori Kadriu: Dyshohet se vrasja e shumëfishtë në Gjilan u krye...

Policia e Kosovës së bashku me kryeprokurorin e Prokurorisë së Gjilanit, Arben Kadiru, kanë konfirmuar para mediave se zyrtarja policore në Gjilan ka vrarë...

Ekonomia

RRUGA BESI – PODUJEVË, ME DINAMIKË TË PËRSHPEJTUAR TË PUNIMEVE

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, i shoqëruar nga Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, të enjten (13.02.2020), vizitoi pikat në të...

Custin: Ambasadori Grenell kurrë nuk ka thënë se do të anulohen...

Dick Custin, zëdhënës i të dërguarit të posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, tha të martën mbrëma  se ambasadori Grenell kurrë...

Magazina

Jehona Sopi publikon këngë për Shën Valentin, sjell baladën e re...

Këngëtarja Jehona Sopi shënoi rikthimin në muzikë vitin e kaluar, kur mori pjesë në festivalin Kënga Magjike me këngën “Anej”, dhe arriti deri në...
- Advertisement -

Shëndetësia

Dyshimi për rastin me coronavirus në Kosovë: Pacientja shtetase britanike e...

Një shtetase britanike e cila dyshohet se është infektuar me coronavirus, ndodhet në Klinikën Infektive në QKUK. Lindita Berisha, drejtoreshë në Klinikën Infektive në QKUK,...
Shkolla_E_Mesme

Rajoni & Bota

Duhet mbjellë 353 miliardë fidane për të luftuar ndryshimet klimatike, italianët me aplikacion që...

Në botë nevojiten të mbyllen 353 miliardë fidanë, ekuivalente me 50 copë për person – me qëllim që të luftohen dhe ndalen ndryshimet klimatike. Edhe...

‘Ora e Apokalipsit’ – pse shkencëtarët paralajmërojnë se ndryshimi i klimës mund të sjellë...

Ka shumë teori konspirative lidhur me atë se si do të përfundojnë njerëzit në tokë, pra fundi i botës. Sipas Buletinit të Shkencëtarëve Atom, e...

Vdekja e një “gënjeshtari” që u kthye në hero: Humbja tragjike e mjekut kinez...

Pas vdekjes së mjekut kinez, i cili ishte i pari që tërhoqi vëmendjen për rrezikun e virusit të ri, partia tani lëvdon “profesionalitetin” e...

Një reklamë prej 30 sekondave në Superbowl kushtoi 5.6 milionë dollarë

Finalja e 54-të futbollit amerikan e njohur si Superbowl ka shënuar një rekord të ri sa i përket kostos për një reklamë. Nga të dhënat...

Rama takon Sekretarin Amerikan të Shtetit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës në SHBA, pati një takim me sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo. Takimi i Ramës me numrin dy të...

Teknologji

Frika nga hakerët, 44 për qind e qytetarëve të BE-së kufizojnë...

Një studim i ri tregon se qytetarët e BE-së ndajnë më pak të dhëna në internet për shkak të shqetësimeve të sigurisë dhe përpjekjeve...

Shfrytëzimi i lartë i internetit, rreziku për sulme kibernetike dhe të...

Përqindja e lartë e përdoruesve të internetit në Kosovë, nga njohësit e kësaj fushe po shihet si diçka pozitive, gjë e cila mund të...
- Advertisement -
Zgjedhjet Ads