Ronaldo: Francë –Portugali, ky ekip do të shpallet kampion

Cristiano Ronaldo, ylli i Real Madridit, e ka prognozuar ndeshjen finale të Euro 2016 mes Francës dhe Portugalisë.

Portugalia dhe Franca nesër do të përballen, nga ora 21:00, në finalen e Kampionatit Evropian Euro 2016.

Ylli i portugezëve, Cristiano Ronaldo e pranon se Franca është favorit, por beson se Portugalia do ta fitojë ndeshjen, përcjell Express.

“Franca është më favoritë se ne për një nuancë të vogël, por unë mendoj se Portugalia do të fitojë”, ka deklaruar Ronaldo në një intervistë për UEFA.com.

“Kjo është diçka që unë e kam ëndërruar gjithmonë të, për të fituar me ekipin kombëtar. Kam fituar gjithçka në nivelin e klubeve dhe nivel individual, kjo do të ishte një arritje e madhe për të fituar diçka me ekipin portugez”, ka theksuar ai.

“Unë besoj se kjo është e mundur, ashtu si kolegët e mi dhe i gjithë vendi besojnë. Ne duhet të kemi mendim pozitiv, sepse unë besoj se të dielën do të jetë hera e parë që Portugalia do të fitojë një trofe të madh.”, ka përfunduar Ronaldo.