‘Ronaldo, futbollisti më i mirë i brezit së tij’

Pas triumfit të tij në Euro 2016, Cristiano Ronaldo është ‘futbollist special’ i brezit të tij, sipas ish-menaxherin të tij te Manchester United, Sir Alex Ferguson.

Sipas ish-trajnerit të United, Ronaldo e kishte në dorë për të dëshmuar vetën dhe në fund të kthej suksesin e tij të jashtëzakonshëm të klubit në nderime ndërkombëtare dhe si kapiteni i lënduar i Portugalisë ndihmoj kombëtaren e tij të stoliset me titullin e Euro 2016.

74-vjeçari Ferguson, insiston se norma e punës dhe urisë së sulmuesi portugez  ishin pjesë e arsyes pse ai solli në Old Trafford si një 18-vjeçar në vitin 2003, dhe kjo frymë e bën atë lojtarin më të mirë të gjeneratës së tij.