Guardiola me dy shqiptarë në ekip pëson nga Bayerni

Pep Guardiola ka pësuar në ndeshjen e parë miqësore në krye të klubit anglez Manchester City.

City pësoi 1 me 0 nga ish-skuadra e Guardiolas, Bayerni, që tani udhëhiqet nga Carlo Ancelotti.

Ozturk realizoi golin e vetëm të fitores në minutën e 76-të.

Për Cityn në minutën e 56-të dhe të 66-të u inkuadruan dy kosovarët Bersant Celina dhe Sinan Bytyqi.