Atletja kosovare në Kampionatin Botëror, është e dyta (Foto)

Atletja e përfaqësueses së Kosovës, Vijona Kryeziu, befasoi me paraqitjen e saj fantastike në Kampionatin Botëror U-20 që po zhvillohet në Bydgoszcz të Polonisë. Ajo tregoi formën e saj në disiplinën 400 metra.

Kryeziu me sukses i kaloi kualifikimet për në gjysmëfinale të Kampionatin Botëror për U-20. Ajo sonte në orën 19.55 do të garojë dhe shpresojmë në suksesin e radhës të saj”, thuhet nga federata atletike.

Atletja kosovare na "zbardhë" fytyrën në Kampionatin Botëror, është e dyta (Foto)

Vijona suksesin e saj e ka përcjellur me simbolin e shqiponjës duke përshëndetur të gjithë shqiptarët. Ndryshe, Vijona është atlete e kampiones së Kosovës, Rogana.