S’e ka ndërmend të dorëzohet Interi, e kërkon me çdo kusht këtë lojtar

FILE - A Saturday, May 11, 2013 photo from files showing Manchester City's manager Roberto Mancini during a line up at the start of their English FA Cup final soccer match against Wigan Athletic at Wembley Stadium, London. Manchester City has fired manager Roberto Mancini after conceding the Premier League title to rival Man United and finishing the season without a trophy. The club announced the decision Monday, May 13, 2013, on its website.The Italian is departing after less than four years in charge, having ended the club's 35-year trophy drought by winning the FA Cup in 2011 and then leading the team to its first league title in 44 years the following season. (AP Photo/Jon Super, File)

Interi nuk e ka ndërmend të dorëzohet në garën për të siguruar shërbimet e mesfushorit të Lazios, Antonio Candreva.

‘La Gazzetta dello Sport’ në numrin e saj të fundit, gjithë ballinën i ka kushtuar skuadrës së Interit, dhe dëshirës së tyre për të transferuar 30 vjeçarin, për të cilin interesim po shpreh edhe Milani.

Arsyeja e mos konkretizimit të këtij transferimi, është mos dakordimi te shuma e transferimit, ku Lazio kërkon së paku 30 milionë euro, dhe Interi ende nuk ka shprehur gatishmëri të paguajë këtë shumë, edhe pse dëshira për transferimin e lojtarit është e madhe./Indeksonline/