Zyrtare: Liverpool transferon portierin 39-vjeçar (Foto)

Skuadra angleze ka zyrtarizuar transferimin e Alex Manningerit.

Liverpool ka arritur marrëveshje për shërbimet e portierit të moshuar austriak.

Manninger është 39-vjeçar dhe ka ardhur si transferim i lirë te gjiganti anglez.

Ky është transferimi i dytë për portën e Liverpoolit, pas portierit të Mainzit, Loris Karius.

Megjithatë, Manninger pritet të jetë portieri i tretë i ‘Redsave’, pasi në skuadër është edhe Simon Mignolet.