Përfundon konferenca e policisë gjermane: Sulmuesi ishte gjermano-iranian, 100 persona dërgohen te psikologu

Ka përfunduar konferenca e policisë gjermane që u dha pas sulmit të një 18 vjeçari në një qendër tregtare në Munich, e ku i la të vdekur 10 persona, përfshirë edhe veten.

Zyrtarët policorë e kanë përfunduar konferencën duke thënë se situatën e kanë nën kontrollë dhe se duhet vazhduar jetën përpara, transmeton Indeksonline.

Kujtojmë se përveç 9 personave të vrarë, 18 vjeçari me origjinë gjermano-iraniane ka lënë të plagosur edhe 21 të tjerë./prishtinapress/