Barcelona transferon Gameiron për 40 milionë euro

Kevin Gameiro do të jetë blerja më e re e Barcelonës

Barcelona dhe Sevilla kanë arritur marrëveshje për transferimin e sulmuesit francez, Gevin Gameiro, shkruan Sport.

Marrëveshja është arritur këtë pasdite, ndërsa lojtari nuk ka luajtur në ndeshjen e sotme miqësore të Sevillës.

Kujtojmë se Gameiro Barcelonës do t’i kushtojë 40 milionë euro, pasi do të paguaj klauzolën e sulmuesit francez. /prishtinapress.eu/