Ja çka thotë Rooney për Ibrahimovicin

Wayne Rooney ka thënë se shpreson se do të bëjë një partneritet të mirë me Zlatan Ibrahimovic
Kapiteni i Manchester Unitedit, Wayne Rooney ka lavdëruar sulmuesin e ri të skuadrës, suedezin Zlatan Ibrahimovic.

Rooney ka thënë se Ibra është një nga sulmuesit më të mirë në dekadën e fundit, ku ka fituar tituj kudo që ka shkuar.
“Mezi po pres të luaj me të. Ai ka qenë një nga sulmuesit më të mirë në dekadën e fundit. Ai gjithmonë ka fituar tituj kudo që ka shkuar”, ka thënë Rooney për Facebook Q&A.

“Shpresoj se do të bëjmë një partneritet të mirë së bashku dhe do të jemi të suksesshëm”.