Nolito i lumtur që refuzoi Barcelonën

Nolito mendon se ka marrë vendimin e duhur në karrierë pas transferimit te Manchester City

Sulmuesi spanjoll, Nolito, ishte duke u kërkuar nga shumë skuadra Evropiane në këtë afat kalimtar, në mesin e tyre edhe nga ish klubi i fëmijërisë, Barcelona.

Por, 29 vjeçari refuzoi katalunasit për t’iu bashkuar ekipit të Pep Guardiolës dhe thotë se ky ka qenë një vendim tejet i mirë.

“Po, është me të vërtetë një vendimin shumë i mirë. Fillimisht bisedova me agjentin dhe familjen time. Mendoj se ky ishte vendimi më i mirë në karrierën time. Më duhej të vija në Premierligë për të luajtur nën urdhëratë e Pep Guardiolës, ai më njeh shumë mirë”, deklaroi Nolito.