Dhjetë lojtarët më fetarë në botën e futbollit (Foto)

STUTTGART, GERMANY - JULY 25: Franck Ribery of Munich prays prior to the Premiere Liga Cup Semi-final match between VfB Stuttgart and FC Bayern Munich at the Gottlieb Daimler stadium on July 25, 2007 in Stuttgart, Germany. (Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images)

Futbolli nuk është vetëm çështje fati, por edhe besimi.

Ka shumë lojtarë të cilët në futbollin e sotëm modern vazhdojnë të tregojnë anën e tyre fetare.

Ata para, gjatë dhe pas lojës i luten zotit dhe e falënderojnë për sukseset.

Më poshtë keni dhjetë lojtarët më fetarë në botën e futbollit të cilët ende janë pjesë aktive e këtij sporti. /Telegrafi/

1.Ricardo Kaka

(FILES) - Picture taken 23 May 2007 of A

2.Javier ‘Chicharito’ Hernandez

SpVgg Unterhaching v Bayer Leverkusen - DFB Cup

3.Keylor Navas

Netherlands v Costa Rica: Quarter Final - 2014 FIFA World Cup Brazil

4.Wayne Rooney

Rooney

5.Franck Ribery

Premiere Liga Cup - VfB Stuttgart v FC Bayern Munich

6.Karim Benzema

220478

7.David Luiz

David-Luiz-Prayer

8.Radamel Falcao

869ec6f908214db215e869bf3cef47e1

9.James Rodriguez

thumbs_james-Rodriguez-01

10.Mesut Ozil

Ozil_2_2684547a