Presidenti francez: ISIS qëndron prapa sulmit në kishën ku prifti u pre në fyt

Presidenti i Francës, Francois Hollande, ka thënë se militantët e Shtetit Islamik (ISIS) qëndrojnë prapa sulmit në kishën franceze, duke dy sulmues morën peng disa persona, përfshirë një prift i cili u vra.

Mediat e huaja raportuan se prifi u pre në fyt nga sulmuesit para se policia t’i qëllojë ata pë vdekje, përcjell Express.

Dy sulmuesit u qëlluan për vdekje nga policia, ndërsa pengjet tjera, dy motra nderi dhe disa besimtarë të tjerë kanë shpëtuar.