City e mposht Dortmundin

Manchester City ka fituar ndeshjen e zhvilluar në kuadër të International Champions Cup e cila u zhvillua në Kinë ku mundi ekipin gjerman Dortmund pas ekzekutimit të penalltive.

Koha e rregullt përfundoi 1:1, Aguero shënoi për Cityn në minutën e 79 por kur gjithçka pritej të përfundonte në skenë doli Pulisic i cili barazoi në minutën e fundit dhe e dërgoj ndeshjen në penallti ku më të suksesshëm u treguan anglezët ku fituan 6-5./PrishtinaPress.eu