Reali kokë ulur ndaj PSG-së, mposhtet 3-1

Real Madridi ka pësuar humbje nga Paris Saint Germain, me rezultat 1:3, në kuadër të Champions Cup.

Gjithçka është vendosur brenda pjesës së parë, derisa në pjesë lojën e dytë nuk ka pasur asnjë gol të shënuar.

Golat për ekipin francez i kanë shënuar Nanitamo Ikone (2) dhe Thomas Meunier (35 dhe 40).

Kurse, golin e vetëm për kampionin e Evropës e ka shënuar mbrojtësi brazilian, Marcelo nga pika e bardh, në mintën e 44-të.