Godet Barcelona, transferon Mandzukic? (foto)

Mario Mandzukic, sulmuesi i Juventusit, gjatë kësaj vere mund të transferohet te Barcelona

Luis Enrique, trajneri i Barcelonës, është në kërkim të një sulmuesi, i cili do t’i ndihmonte treshes Lionel Messi, Neymar dhe Luis Suarez

Sipas të përditshmes sportive katalune, Mundo Deportivo, në listën e Luis Enriques është sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic.

Ky i fundit pritet të largohet nga Juventusi pas tranaferimit të Gonzalo Higuainit nga Napoli, përcjell Express.

Përveç kroatit, Barcelona edhe shtatë kandidat për sulmin. Fjala është për: Carlos Bacca (Milan), Lucas Pérez (Deportivo), Mario Gomez (Fiorentina), Alexandre Lacazette (Lyon), Jonathan Soriano (Salzburg), Gabriel Jesús (Palmeiras) dhe Kevin Gameiro (Sevilla).