Sot shorti i Evropa Ligës, këta mund të jenë kundërshtarët e skuadrave shqiptare

Të premten, në Nion të Zvicrës, hidhet shorti i play-off të Ligës së Kampioneve dhe Ligës së Evropës.

Padyshim, ai që u intereson më shumë tifozëve shqiptarë është ky turne i dytë, në të cilin marrin pjesë dy ekipe shqiptare, Partizani dhe Shkëndija e Tetovës.

Dy skuadrat shqiptare do të jenë në vazon e skuadrave më të dobëta, ndërsa kundërshtart priten t’i kenë klubet e vazos së parë, që do të jenë klube shumë të forta evropiane./Indeksonline/

VAZO E EKIPEVE TË FORTA

Shakhtar Donjeck (81.976)

Olimpiakos (70.940)

Anderleht (54.000)

AZ Alkmar (43.612)

Fenerbahçe (40.920)

Sparta Pragë (40.585)

PAOK (37.440)

Genk (36.000)

BATE Borisov (34.000)

St. Etien (26.049)

Gent (25.000)

Kuban Krasnodar (24.216)

Rapid Vjenë (23.520)

Slovan Liberec (22.085)

Maribor (21.625)

Makabi Tel Aviv (20.225)

Austria Vjenë (19.020)

Uest Hem (16.256)

Panathinaikos (14.940)

Midtjylland (14.720)

Sasuolo (14.087)

Karabak (13.475)