Përfundon gara për Urata Ramën, nuk shkon në finalen e Shenjëtarisë

Urata Rama nuk është kualifikuar në finalen e Shenjtëarisë.

Rama ishte e para që mori pjesë për Kosovën në Lojërat Olimpike në historinë e sportit tonë.

Ajo ka arritur 402.3 pikë pas katër serive me nga 10 gjuajtje, duke përfunduar e 48-ta.

Janë kualifikuar tetë vendet e para, ku kryeson kinezja Du LI, dhe në vendin e dytë ishte gjermania Barbara Engleder.

Së paku Urata shënoi historinë dhe në Lojërat Olimpike tjera do të kërkojë medaljen. /PrishtinaPress.eu