Guardiola largon Hartin?

Joe Hart mund të lë Manchester Cityn dhe të zëvendësohet nga Marc-Andre ter Stegen.

Trajneri spanjoll dhe portieri i kombëtares së Anglisë nuk është se kanë raportet më të mira në mes veti.

Megjithatë, City do të duhet të përmbush klauzolën e lirimit të portierit të Barcelonës e cila peshon plot 67 milionë funte.

Kjo nuk është e gjithë e keqe për Hartit, pasi thuhet se skuadra e Evertonit është shumë e interesuar në nënshkrimin e tij.