Vetëm 25 sekonda i duhen Majlinda Kelmendit për fitoren e parë

Majlinda Kelmendi e ka fituar luftën e parë në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’.

Majlinda dukej shumë e sigurt dhe e qetë në këtë takim dhe në fund fitoi me Ippon.

Me këtë rast, Kelmendi është kualifikuar në çerekfinale për kategorinë deri në 52 kilogramë.

Tshopp fitoi më herët ndaj francezes Priscilla Gneto.