Zyrtare: Barcelona largon një futbollist (Foto)

Thomas Vermaelen do të luaj këtë sezon te skuadra e Romës

Barcelona dhe Roma kanë arrite marrëveshje për huazimin një vjeçar të mbrojtësi belg, Thomas Vermaelen, shkruan AS.

Vermaelen sot do të kryej testet mjekësore dhe më pas do të nënshkruaj kontratë me Romën.

Skuadra italiane ka opsion që në fund të edicionit ta transferojë në mënyrë permanente Vermalen.