Edhe Zbogar uron Majlindën për triumfin e madh (Foto)

Përfaqësuesi i BE-së, Samuel Zbogar, e ka uruar Majlinda Kelmendin për fitoren e madhe në “Rio 2016”.

Zbogar i është bashkangjitur personaliteteve të mëdha me urimet drejt xhudistes nga Peja dhe nëpërmjet një postimi në Facebook shprehi gëzimin e tij për këtë arritje.

“Urime Majlinda për medaljen e artë. Jam shumë i lumtur për të dhe për Kosovën. Respekt! Urime”, ka shkuar ai.

Vlen të theksohet se Majlinda është sportistja e parë që i siguron medalje olimpike shtetit të Kosovës.