Vetëvendosje e ‘pushton’ Komisionin për Punë të Jashtme (Foto)

Lëvizja Vetëvendosje ka dërguar pesë deputetë të saj në mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme ku pritet të diskutohet Projektligji për shënjimin e vijës kufitare ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi.

Ndonëse veç Puhie Demaku është anëtare e Komisionit, aty po marrin pjesë edhe Driton Çaushi, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj-Bujupi dhe Ismajl Kurteshi, raporton lajmi.net

Deri më tani në sallë gjendet edhe deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha. /lajmi.net