Bersant Celina zgjidhet futbollisti më i mirë i ri i Cityt

Bersant Celina ka marrë një super lajm nga Manchester City.

Ai është zgjedhur lojtari më i mirë i ri për edicionin e kaluar.

Ishin tifozët ata që i dhanë më së shumti vota.

“Falënderoj gjithë tifozët që më votuan. Këtu ka shumë talentë, prandaj ky çmim është nderë i madh për mua”, tha lojtari i Kosovës për City TV”.

“Ishte një një sezon i mirë për mua dhe ekipin U21. Luajta shumicën e ndeshjeve dhe shënova disa gola të bukur”, shtoi 19-vjeçari.