Protestuesit hedhin letra tualeti në oborrin e Qeverisë (Foto

Një grup i qytetarëve të Prishtinës edhe sot vazhdojnë protestën kundër korrupsionit, e cila kishte filluar javën e kaluar.

Ky grup i qytetarëve kanë gjuajtur ndërtesën e Qeverisë së Kosovës me letra tualeti.

Policia ka qëndruar para protestuesve por nuk ka ndërhyrë.

Protestuesit po brohorasin “Pa drejtësi s’ka qetësi”, “Me haja me hajna nuk ka shtet”. “Adem të duam në Dubravë”, si dhe po fishkëllejnë edhe me filikaça.

Protesta e tyre është si reagim pas përgjimeve të kryetarit të Grupit të PDK-së, Adem Grabovci./Telegrafi/

letra toaleti

leter