E konfirmon Aliu: Mustafi i Arsenalit

Agjenti i Shkodran Mustafit Ali Bulut e ka konfirmuar marrëveshjen mes Arsenalit dhe futbollistit shqiptar.

 

Bulut ndodhet në Londër ku brenda disa orëve pritet të zyrtarizojnë marrëveshjen mes Valencias dhe Arsenalit.

35 milionë euro flitet se është shuma e këtij transferi. Synimi i Arsenalit është që ta ketë Mustafin në derbin e javës së parë ndaj Liverpoolit.