Granit Xhaka befason mesfushorin e Arsenalit Jack Wilshere

Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere, ka folur fjalë të mëdha për Granit Xhakën.

Anglezi ka thënë se është i befasuar nga mosha e shqiptarit pasi Xhaka është shumë më i qet, i pjekur dhe i sigurt për moshën që ka.

“Ai është një lojtar i mirë. Vështirë e besueshme se është vetëm 23-vjeç, por ishte aktiv për vite”.

“Ai ka diçka speciale. Xhaka i jep atmosferë takimit, është i qet dhe prish sulmet e kundërshtarëve, mund të them se është një lider natyral. Do të jetë një ndihmesë e madhe për skuadrën tone”, ka thënë Wilshere.