Januzaj në huazim te klubi anglez?

Adnan Januzaj gjithnjë e më shumë po shkon drejt largimit nga Manchester United.

Lojtari sipas mediave angleze flitet se është afër kalimit në formë huazimi te skuadra e Sunderlandit.

21 vjeçari po kërkohet nga David Moyes i cili është menaxher i Sunderlandit.

Kujtojmë se Moyes ishte ai që i besoi Januzajt dhe i dha vetëbesimin të shpërthente në një ndeshje me dy gola pikërisht ndaj Sunderlandit.

Dhe Moyes duke besuar në kapacitetin e reprezentuesit të ardhshëm të Kosovës ka kërkuar një transferim permanent për të, por këtë gjë nuk po e lejon Manchester United që dëshiron të ketë në pronësi lojtarin.