Barcelona dëshiron yllin e Valencias

Valencia's forward Paco Alcacer celebrates his goal during the UEFA Europa league Group A football match Valencia FC vs FC St. Gallen at the Mestalla stadium in Valencia on October 24, 2013. AFP PHOTO/ JOSE JORDAN (Photo credit should read JOSE JORDAN/AFP/Getty Images)

Paco Alcacer ka përfunduar në radarin e Barcelonës.

Barcelona kanë kthyer vëmendjen e tyre te ylli i Valencias, Paco Alcacer.

Sipas Sport, gjiganti katalunas e sheh sulmuesin e talentuar spanjoll si adekuatin për qenë zëvendësuesi i ‘MSN-së’, si dhe titullar në ndeshje të Kupës.

Katalanasit kanë qenë të prirur për të shtuar një tjetër sulmuesi si rotacion për Luis Suarez, Lionel Messi dhe Neymar, por lojtarë si Luciano Vietto dhe Kevin Gameiro nuk kanë pranuar të transferohen në Camp Nou shkaku i minutazhës së vogël.

Ndërsa, sulmuesi spanjoll tani është lidhur me një transferim 25 milionësh, dhe si Luis Enrique po vazhdon përpjekjet e tij për të mbushur boshllëkun në skuadrën e tij.