Phelps i pandalshëm, fiton medaljen e 22’ të artë (Video)

Michael Phelps ka fituar edhe medaljen e 22 të Artë në Lojërat Olimpike

 

Notari Amerikan, Michael Phelps ka vazhduar të dominoj në Lojërat Olimpike, duke arritur një tjetër rekord.

Ai në 200 metra individuale ka fituar medaljen e Artë, e cila është e katërta në Rio dhe e 22 në karrierë, pasi la pas vetës japonezin Kosuke Hagino që fitoi të argjendtën dhe kinezin Shun Wang që fitoi të bronztën.

Kujtojmë se Phelps në total ka 26 medalje në Lojërat Olimpike, pasi përveç 22 të artave, ka edhe dy të argjendta dhe dy të bronzta.