Kjo është deklarata e Ranierit pas disfatës kundër Hull Cityt

Menaxheri i Leicester Cityt, Claudio Ranieri ka folur pas disfatës së skuadrës së tij kundër Hull Cityt.

Kampionët në fuqi të Anglisë e nis me humbje ndaj Hyll Cityt (2-1), sezonin e ri në Premier League. Tekniku italian pas ndeshjes tha se kjo ndeshje ishte e rëndësishme për t’u fituar, por sipas tij, ekipi i tij nuk ia doli të gjejë lojën e tyre më të mirë.

“Ishte e rëndësishme të fitojmë dhe ta nisim me këmbë të mbarë, por nuk patëm sukses në krahasim me kundërshtarin tonë”, ka thënë Ranieri.

“Ata qëlluan dy herë ishin skuadër e mirë. Ne duhet të kthehemi të luajmë si ekip, sepse së bashku mund të bëjmë gjera të mira. Ky sezon do të jetë shumë i ashpër, gjeja më e rëndësishme është se duhet të zgjohem”, tha ai.