Kosova, gati për pritjen e Joe Bidenit (Video)

Kosova ka filluar përgatitjet intensive për vizitën e zëvendëspresidentit amerikan Joe Biden, i cili pritët të vizitoj Kosovën me 17 gusht.

Vizita e tij po konsiderohet si historike nga krerët shtetërorë.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vizitën e Bidenit e sheh si moment të mirë për paqen dhe stabilitetin rajonal. /GazetaTribuna/