Bunjaki në Angli për Behramin, Xhaken, Shaqirin dhe Tarashajn

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ndodhet në Angli.

Gazeta Olle nga burime të saja mëson se ai ndodhet në Londër, ku po zhvillon takime me yjet e Zvicrës, Valon Behrami, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka e Shano Tarashaj, për t’i bindur që ata të vijnë dhe të luajnë për Kosovën.

Bunjaku do të takohet edhe me Adnan Januzajn, i cili ja gjasa të më mëdha t’i thotë PO Kosovës, pas prishjes së marrëdhënieve me Belgjikën.

Dje gjatë ditës u konfirmuan kthimet e Milot Rashicës. Herolind Shalës dhe Alban Mehës.