Fillon takimi Biden-Thaçi

Ka nisur takimi mes zëvendëspresidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden dhe presidentit të vendit Hashim Thaçi.

Pas takimit do të jetë një konferencë 7 deri në 8-të minuta. Një pjesë e kohës do t’i kushtohet zëvendëspresidentit amerikan Joe Biden, ndërsa më pas do të flasë presidenti kosovar Hashim Thaçi.

Biden nuk do të pranojë pyetje, ai vetëm do t’i japë porositë e tij në këtë adresim publik./PrishtinaPress.eu