Krim i rëndë në Dukagjin, vëllai vret me armë vëllain, plagos kunatën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e stome në dukagjin të Shkodrës.

Nga informacionet paraprake mësohet se në fshatin Lekaj në dukagjin, vëllai ka qëlluar me armë vëllain dhe kunatën.

Dyshohet se një person ka mbetur i vdekur ndërsa një tjetër është i plagosur. Autori i këtij krimi mësohet se është Lekë Ballza dhe ka qëlluar mbi vëllain Kond Ballza dhe nuses së këtij të fundit. Ende nuk ka të dhëna të qarta për ngjarjen.