Leo Messi fiton trofeun e parë si kapiten

Lionel Messi dje ka ngritur trofeun e Superkupës së Spanjës në Camp Nou.

Argjentinasi në mungesë të Andres Iniestas kishte në dorë shiritin e kapitenit dhe bëri një paraqitje të jashtëzakonshme.

Ai shënoi një herë dhe asistoi një herë në fitore 3-0 kundër Sevillas.

Messi ngriti në qiell për herë të parë një trofe si kapiten, pasi më parë trofetë te Barcelona i ngrinin Carles Puyol, Xavi e tashmë Iniesta.

Messi është zëvendëskampiten i Barcelonës.