Një aksident ka ndodhur në zonën e Matit, në afërsi të fshatit Lis.

Raportohet se aksidenti ka ndodhur mes një furgoni dhe një automjeti. Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur 6 persona,  ku një është në gjendje të rëndë. Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, policia ndodhet në vendngjarje.