Rekordi i Iker Casillas

Porto dhe Iker Casillas kanë kaluar tutje në Ligën e Kampionëve duke e mposhtu Romën me rezultat të përgjithshëm 4-1.

Ish portieri i Real Madridit, Iker Casillas, do të thyej një rekord unik.

Ai do të paraqitët në sezonin e tij të 18 në Ligën e Kampionëve.

Legjenda spanjolle do ta barazojë rekordin e mesfushorit të Manchester United, Ryan Giggs.

Casillas është një prej portierëve më të mirë në histori të futbollit.