Atletico Madrid ka një super skuadër nën moshën 25 vjeçare (Foto)

Atletico Madrid vetëm se ka marr masat pasi që është dënuar muaj më parë duke mos iu lejuar transferimi i lojtarëve.

Skuadra vetëm është rinovuar në qetësi dhe në gjirin e saj ka një super ekip me moshën nën 25 vjeç.

Simeone nga tani mund të hedh një skuadër të tërë nën moshën 25 vjeçare.

Lojtarët më të vjetër janë Antoine Griezmann dhe Stefan Savic, ndërsa formacioni do të ishte 4-4-2.

Në portë është zgjedhja e parë mbetet Jan Oblak. Erdhi si 21 vjeçar dhe tani është 23. Ai sezon e shkuar pranoi 18 gola në 38 ndeshje.

Mbrojtja do të përbëhej nga Sime Vrsaljko, Lucas Hernandez, Stefan Savic dhe Jose Gimenez.

Mesfusha ka lojtarë si Koke, i mbështetur nga Thomas Partey, ndërsa në krahë jaën Saul dhe Yannick Ferreira Carrasco, që janë 21 dhe 23 vjeç.

Në sulm do të luanin Antoine Griezmann që është 25 vjeç dhe me të do të ishte Angel Correa (21).

atletico madrid