Kjo karikaturë e Thaçit me Vuçiqin, po i çmend serbët (Foto)

Karikaturisti serb me renome botërore, Predrag Koraksiq “Corax”, fitues i çmimeve të ndryshme ndërkombëtare, në mesin e të cilëve edhe ai i “Komandantit të Legjionit të Nderit” nga shteti francez, ka dalë me karikaturën e tij më të re, në të cilën shfaqet Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në cilësinë e minatorit, duke i thënë kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq, i zhgënjyer dhe i dëshpëruar përtokë, “Me fat!” pas miratimit të Ligjit për “Trepçën” në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

Ligji për “Trepçën” e përcakton Qeverinë e Kosovës si pronare të 80 për qind të aksioneve të kombinatit, me synim të rikthimit të kontrollit në gjithë gjigandin.