Njëzet vite më parë Ronaldo shënoi një nga golat më të mirë në historinë e La Ligas (Video)

Ronaldo apo i njohur si “Fenomeni’ është një nga lojtarët më të mirë që ka parë bota e futbollit.

Ai ishte një shembull për shumë lojtarë, por vazhdon të jetë idhull i miliona tifozëve të sportit më të ndjekur në botë.

Karriera e tij në Evropë filloi të PSV, pastaj kaloi te Barcelona, ku edhe shkëlqeu.

Sot (e mërkurë) njëzet vite më parë, Ronaldo shënoi një nga golat më të mirë në historinë e La Ligas ndaj Compostelas.

Fenomeni mori topin në mesin e fushës dhe i vetëm arriti të shënon në portën kundërshtare, ndërsa më poshtë keni golin.