Barça e Chelsea kërkojnë mesfushorin e Sevillas (Foto

Barcelona ka shfaqur interesim për mesfushorin e Sevillas, Steven N’Zonzi

Mesfushori i Sevillas, Steven N’Zonzi ka zgjuar interesimin e skuadrave të mëdha si Barcelona dhe Chelsea, raporton El Decano.

N’Zonzi shihet si një alternativë e mirë e  Sergio Busquets,  përcjell Express.

Sipas kësaj të fundit, pas këtyre interesimeve drejtuesit e Sevillas i kanë kërkuar lojtarit francez zgjatjen e kontratës,

Sevilla synon që ish anëtarit të Stoke Cityt, në kontratën e re, t’ia vërë një klauzolë prej 40 milionë eurove.