De Bruyne: Ishim më të mirë se Barcelona

Ylli i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, është ndarë i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij,.

Ai thotë se çdo gjë shkoi sipas planit.

“Ishte ndeshje e madhe për ne. Ishim në presion. Ne bëmë disa gabime, por në pjesën e dytë ishim më të mirë dhe e merituam fitoren”.

“Të gjithë e dinë stilin që luajmë ne. Çdo gjë shkoi në vendin e duhur”, ka thënë mesfushori belg që shënoi një super gol.

City mposhti 3-1 Barcelonën.