Këto janë notat e 10 mesfushorëve më të mirë në Ligën Premier këtë edicion (Foto)

Janë zhvilluar 10 xhiro në ligën më të fortë në botë atë angleze këtë edicion.

Pozita e parë ndahet nga tri skuadra me pikë të barabarta që janë Manchester City, Liverpool dhe Arsenali.

Por me vetëm një pikë pas tyre ndodhet Chelsea që po tregon një formë të lartë.

‘WhoScored’, ka zbuluar 10 mesfushorët më të mirë këtë edicion duke u notuar ata.

Më poshtë keni 10 mesfushorët më të mirë deri më tani në Ligën Premier:

10. Ross Barkley – Everton ( 6.98)

9. Dusan Tadic – Southampton (7.00)

8. Christian Eriksen – Tottenham (7.10)

7. Mesut Ozil – Arsenal (7.38)

6. David Silva – Manchester City (7.41)

5. Joe Allen – Stoke City (7.58)

4. Kevin De Bruyne – Manchester City (7.63)

3. Dimitri Payet – West Ham (7.65)

2. Eden Hazard – Chelsea (7.85)

1. Philippe Coutinho – Liverpool (7.97)