Presidenti Thaçi takon përfaqësuesit e subjekteve politike

Kosovo's foreign minister and former premier Hashim Thaci speaks during an interview with AFP in Pristina on February 3, 2016. Thaci told AFP he received a death threat purportedly from the leader of the Islamic State organisation over his opposition to the extremist group. / AFP / ARMEND NIMANI

Presidenti Hashim Thaçi i ka ftuar në takim për sot përfaqësuesit e subjekteve politike për të diskutuar për reformën zgjedhore.

Ftesën e Presidentit Thaçi dje e kanë refuzuar tri partitë opozitare Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën.

Opozita vlerëson se nuk është koha të bisedohet për reformë zgjedhore, por për mbajtjen e zgjedhjeve.