Thaçi: Masakra e Dubravës duhet të ndriçohet dhe vrasësit të dalin para drejtësisë

Presidenti i vendit, Hashim Thaci ka përkujtuar 18 vjetorin në Burgun e Dubravës.

Përmes një postimi në llogarinë personale në Facebook, Thaçi thotë se kjo masakër si edhe krimet e tjera duhet të ndriçohen dhe vrasësi të dalin para drejtësisë, transmeton Indeksonline.

Ja postimi i tij:

Sot është përvjetori i tetëmbëdhjetë i masakrës në Burgun e Dubravës, në të cilën forcat serbe vranë 160 të burgosur shqiptarë dhe plagosën mbi 300 të tjerë.

Kjo masakër, masakrat dhe krimet të tjera duhet të ndriçohen dhe vrasësit të dalin para drejtësisë. HTH