Deputeti i VV-së shan me nënë Berat Buzhalën

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili ka vazhduar të degradojë me fjalorin e përdorur. Ismaili përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka fyer drejtorin e Gazetës Express, Berat Buzhalën.

“Kush shpifë edhe ma shan babën e ndjerë, ia shaj nënën. Kaq e thjeshtë është kjo punë, Borat Buzhala, he atë nënën edhe ty ta shkërrdhefsha”, ka shkruar Ismaili në llogarinë e tij në Facebook.

Vetë Buzhala e ka shpërndarë në Facebook, ofendimin që deputeti i VV-së i ka bërë.

” Pra, ky është deputet i Republikës së Kosovës. Është votuar nga 17 mije qytetare. Pak më herët e quajti KURVE një nënë të vdekur, një motër dëshmoresh, e tash u kthy edhe kah nëna jem. Po e bej share statusin e tij, bashke me 800 llajka, për me e pa gjendjen dhe nivelin e tij. Vlerësojeni ju”, ka shkruar Buzhala.

+18
Pra, ky eshte deputet i Republikes se Kosoves. Eshte votu nga 17 mije qytetare. Pak me heret e quajti KURVE nje nene te vdekur, nje moter deshmoresh, e tash u kthy edhe kah nana jeme. Po e bej share statusin e tij, bashke me 800 llajka, per me e pa gjendjen dhe nivelin e tij.
Vleresojeni ju.
Nuk e kam asnje koment.
Albin Kurti? A eshte kjo ajo cfare ti perfaqeson? A eshte kjo ajo cfare partia jote perfaqeson? A eshte kjo gjuha me te cilin ju polemizoni?
Sigurisht qe nuk lendohem prej gjuhes se tij. Eshte saktesisht brenda pritjeve te mia.
Une lendohem prej njerezeve. Rruga e mbare djalosh. Plus, ti nuk je fajtor.