Skandali në Vetëvendosje, vjen reagimi nga njëri prej deputetëve që ishte i përfshirë në SMS-at (Foto)

Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Dukagjin Gorani nuk ka dashur të jap komente rreth sms-ave të publikuara nga një grup i “Viberit” të subjektit të tyre.

Aty shihet gjuha e ashpër e përdorur nga Aida Dërgutit ndaj themeluesit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Këtij të fundit ajo i është referuar “mut”.

Deputeti Gorani nuk e ka mohuar këtë skandal duke thënë se më mirë për këtë çështje është të flas kryetari i partisë, Visar Ymeri.

“Për krejt këtë çështje më së miri është me fol me Visarin. Siç e keni pa edhe vet unë se kam ditë për çka është ka bëhet fjalë. Nuk e kisha komentu hiq atë punë. Krejt kjo çështje të adresohet, ashtu siç ka filluar mu adresu dhe pa ndonjë qëllim të keq, përmes komuniko formal me kryetarin e VV-së, Visarin”, ka thënë ai për “Indeksonline”

Biseda e plotë në Viber:

Dardan Molliqaj: Donikën e kan arrestu prap

Aida Dërguti: E atë mutin?

Dukagjin Gorani: ??

Dardan Molliqaj:  Donika Kadaj

Albulena Haxhiu Krasniqi: Po eshte pritur

Dukagjin Gorani: Për shkak të mosrespektimit të mbrëmshëm, apo jo?