Të shtënat në Skenderaj, mbetët e vrarë një femër

Si pasojë e plagëve të marruara nga një sulm me armë zjarri, ka ndërruar jetë një femër, ndërsa dy persona tjerë të janë plagosur, të cilët janë dërguar për trajtim shëndetësor në QKUK.

Policia ka njoftuar se sot rreth orës 17:00, është raportuar për tre persona të plagosur në fshatin Runik të Skenderajt. Policia ka reaguar me urgjencë duke reaguar ndaj situatës me njësi relevante policore, ku është konfirmuar për tre të plagosur nga arma e zjarrit.

“Njeri nga te plagosurit viktimë e gjinisë femërore, si pasojë e plagëve ka ndërruar jete. Dy te plagosurit tjerë janë dërguar për në QKUK. Polici ka arrestuar të dyshuarin kryesin e veprës, si dhe ka konfiskuar një armë. Policia janë duke vazhduar hetimet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje”, ka theksuar për “Indeksonline”, Avni Zahiti, zëdhënës i Policisë për Rajonin e Mitrovicës.