Hashim Thaçi për vdekjen e aktorit të njohur: Kosovës do t’i mungojë humori dhe krijimtaria e tij..

Blerim Peci është aktori i njohur shqiptar i cili sot ka ndërruat jetë duke lënë pas një jetë edhe pse të shkurtë me përplot vepra.

Për humbjen e tij ka shprehur dhimbjen edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci përmes një postimi llogarinë e tij personale në rrjetin social “Facebook”.

“Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e parakohshme të aktorit nga Mitrovica, Blerim Peci. Kosovës do t’i mungojë humori dhe krijimtaria e tij artistike. Ngushëllime familjes Peci dhe gjithë komunitetit të artistëve. HTH” ka shkruar Thaçi.

Ndryshe, Blerimi është i njohur për shumë skeqe humoristike ndër ta “Show Meselation” dhe “Vikendi”.